OP servis je partnerem FALCON RACE - mezinárodního závodu sokolníků a dravců

Op servis je partnerem prvního ročníku mezinárodní soutěže v sokolnických disciplínách. Přijeďte se podívat! Uvidíte zblízka nádherné dravce a jejich výkony v akci.

Zároveň uvidíte i vybavená vozidla našimi střešními stany a doplňky pro cestování a pobyt v přírodě.

K závodu nám několik slov za pořadatele sdělil pan Marcel Kosina, Ph.D.:

"Mezi sokolníky panuje zdravá soutěživost a každý aktivní sokolník je náležitě hrdý na svého dravce-sportovce. A právě jednou z možností, jak si zasoutěžit, je srovnání rychlosti dravců například ve vodorovném útočném letu na atrapu kořisti. Tato soutěž je známá především v arabském světě jako tzv. „Telwah falconry“. Závody sokolů jsou pořádány ve Spojených Arabských Emirátech („The President Cup“), v Saudské Arábii (festival sokolnictví „King Abdulaziz Falconry Festival in Riyadh“) a v Kataru („Al Da'aw championship at  Marmi“). Nejen arabský svět se věnuje těmto závodům. Podobné závody pro sokolovité dravce začínají být pořádány i v Evropě. Příkladem je „Vowley Falcon Racing“ konaný od roku 2019 ve Velké Británii.

V našem pojetí připravujeme právě takové závody, kde by soutěžili sokoli ve vodorovném rychlostním letu na 400 m za obdobných pravidel, jako ve zmíněných zemích, kde se „Telwah falconry“ stává nedílnou součástí moderního sokolnictví. Navíc bychom umožnili závodit i další kategorii dravců s nově popsanými pravidly vůbec! Tou by byli dravci nízkého letu, konkrétně káně Harrisovo (Harris’s Hawk, Parabuteo unicinctus), zastoupená v obou kategoriích, samci a samice. Takovéto rozšíření by bylo velkým zpestřením a rozvinutím pravděpodobně počínající tradice světového měřítka."