Rozdíl mezi kvalitním střešním stanem James Baroud a levnými variantami jiných značek

Při výběru střešního stanu pro vaše outdoorové dobrodružství je rozdíl mezi kvalitním produktem, jako je James Baroud, a levnými variantami od méně známých výrobců zásadní.

Na základě skutečných zkušeností našich zákazníků i nás samotných jsme sepsali několik argumentů, proč radši vsadit na osvědčenou kvalitu značky James Baroud.

Tak pojďme na to!

Kvalita materiálů a konstrukce stanů

James Baroud: Využívá vysoce kvalitní, odolné materiály, které zajišťují dlouhou životnost a odolnost vůči extrémním povětrnostním podmínkám.

Levné varianty: Často používají méně odolné materiály, což vede k rychlejšímu opotřebení a poškození. Rozdíl v životnosti stanů je až několik let.

"Stan přečkal úplně vše, bouřky, kroupy, silný vítr, vedro." zákazník Petr

NÁŠ TIP: Přečtěte si Petrovo vyprávění o dobrodružné cestě s autostanem přes Balkán, Turecko, Gruzii a Arménii až do Ázerbájdžánu a zpět.

Komfort a pohodlí ve stanech

James Baroud: Stan nabízí výjimečný komfort, včetně kvalitních matrací a efektivní ventilace.

Levné varianty: Komfort často pokulhává kvůli tvrdým nebo nízkým matracím a nedostatečné ventilaci, a proto se nevyhnete špatnému spánku a kondenzaci vody uvnitř, hlavně při špatném počasí.

"Spaní ve autostanu James Baroud je mimořádně pohodlné, to se musí zažít, aby to člověk mohl posoudit. Myslím, že nám ten stan dost pomohl si celou cestu užít a být vždycky ráno svěží a odpočatý." zákazník Petr

Stavba stanu na noc nebo odpočinek

James Baroud: Snadné rychlé rozložení a složení, což šetří váš čas a úsilí na cestách.

Levné varianty: Složitější manipulace mohou způsobit frustraci a ztrátu času. Svou roli sehrají i méně kvalitní materiály.

"Za celou cestu se nám nestalo, že by nás někdo odněkud vyhodil nebo s námi měl nějaký problém, spali jsme i na dálničním odpočívadle, pěkně v klidu a v pohodě - to je nejlepší vlastnost střešního stanu - zastavíte a za 3 minuty můžete ležet pohodlně ve svém soukromí a venku se může dít cokoliv." zákazník Petr

   

Bezpečnostní prvky stanů

James Baroud: Vynikající bezpečnostní prvky včetně pevné konstrukce, která odolává silnému větru a nepříznivým povětrnostním podmínkám. Na pevnosti konstrukce si výrobce dává hodně záležet.

Levné varianty: Často chybí dostatečná podpora a bezpečnostní prvky, a to není vhodné pro náročné podmínky. Pokud cestujete do míst s trvalým prudkým větrem, levné varianty stanů nejsou bezpečné.

"Zjistil jsem, že co se týče odolnosti (teplota, vítr), jde o nejlepší výrobek na trhu na světě. Autostan odolá údajně větru až 120 km/h (to jsme nezkoušeli ;)) a se zateplením není problém přespat i v teplotách okolo 0 °C. Tohle jsme vychytali i díky tomu, že jsem dokoupil kvalitní originální zateplovací kit - vpínací mezistěnu, která zvýší teplotu o cca 7 °C. Co se týče komfortní teploty, pokud je venku opravdu zima, mám do stanu vyvedenou odbočku z horkovzdušného vytápění z auta (bufík). Se synem jsme jednou spali v Rakousku v Baroudovi, kdy byla venkovní teplota –10 °C, a my jsme měli vevnitř celou noc konstantních 20 °C!" zákazník Aleš

NÁŠ TIP: Přečtěte si rozhovor s Alešem na téma autostanování.

Úložný prostor ve stanu

James Baroud: Je konstruovaný tak, aby lůžkoviny mohly zůstat uvnitř stanu a nemuseli jste je každý den nacpávat do obalů a nosit do auta. Získáte více místa v autě a méně každodenní práce. Vnitřní výška ve stanu je až 20 cm.

Levné varianty: Zvláště u stanů rozkládaných do strany bývá celý prostor uvnitř při složení stanu zaplněn matracemi a lůžkoviny se už dovnitř nevejdou.

Poměr cena/kvalita zde rozhoduje

James Baroud: I když může být pořizovací cena vyšší, dlouhodobá hodnota, spolehlivost, pětiletá záruka a opravitelnost i po záruce převyšují počáteční investici. Máte společníka pro cestování na mnoho let. Spočítejte si, na kolik vyjde třeba 100 nocí v hotelu nebo penzionu pro váš konkrétní počet osob na cestě.

Levné náhražky: Nízká počáteční cena může být lákavá, ale časté opravy a výměny mohou vést k vyšším celkovým nákladům. Zjistíte, že do stanu teče, sráží se uvnitř voda, jeho vybavení ani bezpečnost nejsou dobré, a potom budete muset kupovat stan další. Kupte si rovnou ten kvalitní.

Zkušenost přímo z praxe? Paní Jiroušková vypráví...

James Baroud: „Stan byl úplně jiný než ty předešlé. Vyzkoušeli jsme jej ve velmi špatném počasí a musím říct, že za nás všechny obstál na výbornou. Všude hejna komárů a uvnitř ani jeden. Díky ventilátoru se stan nezapotí a tudíž se z něho stává teplý, suchý a útulný pelíšek. Při bouřce neprosákla ani kapka.“

Levné náhražky: „K našemu neštěstí jsme už dříve sáhli po autostanu vyrobeném v Asii. Dírou do stanu notně táhlo a vytvářel se naprosto ohavný průvan přes záda. Podařilo se mi se „uklepat“ zimou až ve čtyři ráno. Jako bonus, když jsem konečně ucpala díru u vstupu, jsem zjistila, že se ve stanu sráží voda a kapala na nás.“

NÁŠ TIP: Přečtěte si celý článek od paní Jirouškové.

Co říci závěrem? Na stanu nešetřete

Investice do kvalitního střešního stanu, jako je James Baroud, se dlouhodobě vyplatí, zejména pokud jde o pohodlí, bezpečnost a celkovou spokojenost během vašich cest, dovolených i dobrodružných expedicí. Na spoustě věcí se během cestování šetřit dá, ale na kvalitním střešním stanu to nedoporučujeme. Zkušenosti našich zákazníků hovoří za vše. Na dovolené nebo během náročných výprav se navíc potřebujete dobře vyspat a být v bezpečí před možným nepříznivým počasím.